УЛО СИСТЕМИ

Сопствен ладилник изграден по сите Европски Стандарди со Уло Системи.
Бидејќи сме 100% во приватна сопственост и управност, имаме капацитет да понудиме персонализирани решенија за клиенти покрај нашите стандардни производи.

Примарни услуги откуп на производи  од македонско потекло претежно  јаболка но не се исклучуват и другите производи нивно складирање во сопствен ладилник на површина од 800м2, дизајниран и изграден по сите европски стандарди со уло системи , одржување на истите според строго регулирани критериуми како и главна цел  нивна продажба во другите држави.

Складирање на јаболка во ладна продавница (ULO – ultra low oxygen )

Складирањето на јаболко под помала концентрација на кислород (1,0-1,3% во некои случаи и пониско од 1%) во ладилници со контролирана атмосфера е опишано како складирање на јаболка во ултра-мало ладилник за кислород. Ултра-ниска просторија за складирање кислород е херметички ладна просторија со гас и нејзината атмосфера е составена од пониска стапка на кислород и поголема количина на СО2. Истражено е и евидентирано дека ултра-нискиот кислород во ладилникот го продолжува животниот век на сорти на јаболка (Royal Gala, Red Delicious, Idared, Jonagold и Golden delicious) од 3 до 6 месеци под обични ладилници до 7-11 месеци со зачувување на нејзините нутриционистички, сензорни и биолошки параметри и карактеристики по бербата.

Квалитет на кој секогаш може да му верувате
Ние сме реномирана компанија за трговија на овошје и зеленчук во која можете да верувате од се срце за да го испорачате она што ви треба кога ви треба.

Најдобри практики за безбедност на храна
Во нашата флота се вклучени ладилници и специјални контејнери за ладење, придржувајќи се кон многу специфичните стандарди за безбедност на храната. Инвестираме во специјализирана опрема за да ги одржуваме нашите производи свежи и безбедни.

Најдобри цени во индустријата
Да се биде во индустријата веќе неколку години ни ја нуди можноста и времето да изградиме односи со нашите земјоделци и затоа сме во можност да им понудиме на нашите клиенти конкурентни цени во индустријата.

Нашата компанија е многу иновативна во индустријата и внимателно ги следи сите светските трендови за да ве осигури вас, нашите клиенти нудејќи ви свежи и квалитетни производи. Ние сакаме да ја зголемите вашата профитабилност затоа што вие имате најголемо значење за нас.

Cart

No products in the cart.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping